Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kdysi dávno žily,byly v jednom malém paláci na okraji Černé kaluže tři sestry.První z nich se jmenovala Růžena,druhá byla Božena a ta poslední,nejhezčí z nich,byla Slavěna.Nebyly to ale jen tak obyčejné ženy.Každá měla zvláštní dar..........
Růžena,která byla ze všech nejodpornější uměla zabíjet pouhým pohledem!Ne že by její oběť spadla jen tak na zem,to ne!! První z ní začala stříkat krev, poté se jí zlomily všechny kosti a jako bonbónek na závěr jí upadla hlava.Růžena tu hlavu většinou jedla sama,ale když měla dobrou náladu,tak se podělila se sestrami.Lidská hlava pro ni byla opravdová lahůdka,často totiž měla hlavu kočičí a v nejhorším případě hlavu krysí.Bohužel mohla zabít pouze jediného člověka za 3 dny.
Božena, se už od mala projevovala jako hodné a milé dítě, které by pro své blízké
učinilo lidem, kterých si považovala a chránila je ze všech svých sil a nedej Bože když jim chtěl někdo uškodit ! tu použila Božena na toho darebu svou vlastní biologickou zbraň - říhla si na něho a ten pasgřivec se začal pomaloučku a smrtelně dusit následkem puchu, jenž Božena vydala spolu s říhnutím ze svých něžných úst. Jenže Božena si mohla říhnot jen když měla z čeho, takže musela před tím vypít basu piva.
Slavěna....byla už od malčka zvláštní dítě. Při každé příležiosti která se jí naskytla brečela. Všichni před ní lezli na kolenou a prosili aby přestala řvát ,ale ona nepřestávala. A just řvala dál.
Její matka říkávala ,,To je tím pádem z porodního stolu",ale nikdo jí nevěřil. Jednoho krásného dne přišel ten neopakovatelný okanžik v dějinách lidsta..........Slavěna ztichla. Bylo to takhle - Božena se neovládla a říhla si. Tu Slavěna se začla dusiti ale její slzy vždy připravené v pozoru okamžitě pročistily její dýchací cesty. Božka se od té doby byla v koutě a klečela na hrachu.
Každá ze tří sester už byla třikrát rozvedena,to proto ,že žádný manžel nemohl vydržet odporné způsoby své choti.(Výjimkou byli pouze první manžel Růženy,který zkolaboval, když se na něj podívala,a už se z toho leknutí nevzpamatoval a třetí manžel Boženy,kterého vymrštilo její silné říhnutí po dvou basách piva.Chudák proletěl zavřeným oknem tak daleko,že už jej nikdy nikdo nenašel)Také děti měly sestry.Každá měla jednu dceru s jedním ze svých manželů.Když ale dívky postupně dospěly,pochopily,že pokud se jejich nastávající seznámí s jejich matkami,nikdy si je nevezmou.A tak se raději odstěhovaly dřív,než se něco takového mohlo stát.Od té doby žijí tři sestry pouze spolu.
I když v palaci žily pouze ty 3 ženy,přesto byl palác obrovský....Největši komnatu vlastnila Božena.Ve větsí části komnaty bylo samozdřejmě pivo!Od obrovitánskych sudů až po male lahvičky(sudů bylo ale víc). V komnatě bylo take hodně velkých oken(aby se po říhnutí dalo dobře větrat).Růžena měla také dostatečně velký pokoj,kde měla velikou skříň(říkala tomu špajz),kde uchovavala lidské popřípadě krysí hlavy(nedávala je do kuchyně,aby jí je někdo nesnědl). Slavěna měla pokojík nejmenší.Po kobercích se neustále válely usmrkané kapesníčky po každodenním pláči

Poslední dobou se Růžena chovala velice podezřele. Po hradbách chodila, jako kdyby byla duchem nepřítomna, jako by v kuse nad něčím přemýšlela a přitom se tvářila tak smutně, že i pohled na ni by skolil toho největšího tyrana na světě. Dokonce přestala vyhlížet své oběti na vraždění - a to už nastala velmi vážná situace. Její sestry se o ní začaly strachovat, jestli náhodou nechytla jakousi nakažlivou nemoc od té havěti co pojídala. Často ji totiž na to upozorňovaly, že hodně riskuje, ale ona tomu prostě nedokázala odolat.. A teď pomyslely si Božka se Světlanou třeba už je pozdě a proto si řekly, že musí zavčasu zasáhnout, aby ještě cosik od ní nechytly. A tak spříma uhodili na nebohou Růženu, co se jí jako stalo a ať jim to pěkně vyklopí. Růžena se sprvu bála, ale po dlouhém mlčení se odhodlala a začala vykládat.......
,,Za to můžou ty moje schopnosti zabíjet" říkala. ,, Můžu sice někoho zabít ale n-nejde m-mi.......nejde," koktala růžena, ,,odříznou jeho hlava! "A to už brečela na celé kolo. ,,A já je mám tak ráda. Ve špajzu mi jich zbývá jenom pár a já nevím co budu dělat až dojdou! "
Slavěna k ní už v tu chvíli co začala brečet pocítila veliké sympatie a rozhodla se jí pomoci. Tak spolu den co den seděly v Růženině pokoji a Růžena se učila usekávat pohledem hlavy myším. Po měsíci učení (to už se přidala i Božka) Slavěna pravila že tohla je marné a Růžena potřebuje speciální péči.
A tak se sestry začaly snažit.Předháněly se v tom,která z nich lépe pomůže Růženě.
Slavěna se začala přehrabovat v krámech na půdě.Našla hodně cenných věcí, o kterých neměla ani páru.Byly to například zlaté zuby po jejich milované babičce Edeltrůdě,nějaké oblečení ,jež tam někdo zanechal už nejspíše v pravěku,ale to nejcennější co vyhrabala zpod harampádí byly staré knihy se zaklínadly.Slavěna doufala,že v nich najde něco o léčitelství,ale ouha.Třeba na knize,kterou držela, stálo velkými, zlatými (pravda trochu zaprášenými )písmeny Dějiny pravěkých zaklínadel.Bohužel,žádné užitečné informace v ní nenašla.
To Božena si vedla mnohem lépe.Použila internet a našla si inzerát,v jehož nadpise bylo napsáno : Pomohu vám s hlavami.Jakmile si Božena přečetla slovo hlava ,neváhala a dotyčného pozvala k nim domů.
Asi za týden přijel.Na nějakého léčitele vypadal dost podivně a za chvíli se také ukázalo,že jím vůbec není.Nadpis Pomohu vám s hlavami totiž znamenal ,že se živí vycpáváním hlav zvířat.Božena byla smutná,že také zklamala,ale zato Růženě to připadalo senzační.Ihned si u něj zamluvila brigádu.Ukázalo se ,že je velmi zručná ,a že se jí v práci daří a její sestry byly spokojené,že je zase v pořádku.
Ale jednoho dne se stalo něco nepředvídaného...

Růžena náhle zmizela! V noci ještě viděly,jak ulehává do svého lůžka, ale ráno, když Božena chtěla říct Růženě o tom, že je snídaně hotová, spatřila jen prázdou postel. Probudila Slavěnu, která se při zjištění že se jejich sestra ztratila, rozplakala a ještě hodinu nemohla přestat. Proto musela Božena hledet svou sestru sama. Jako první zavolala muži, jenž Růženu zaměstnával.Ten ale o ní nic nevěděl, jen to, že by si dneska měla Růža přijít pro výplatu. Tak Božena praštila s telefonem a prohledala sestřinu komnatu, jestli se někde nekrčí se sklenicí krve, ale když našla pouze zhnilé části těla(které rozhodně nepatřily Růženě), rozhodla se,že se mrkne do zbytku paláce...

Důkladně prohledala každou místnost, zákoutí a všemožné skrýše, ale nenašla ji. Po Růženě jako by se slehla zem. Tak si zoufale Božena sedla na podlahu a snažila se zapojit svoje šedé buňky na plný výkon. Tu znenadání se jí rozsvítilo v pale, neboť se zapomněla podívat do obýváku. V Božce svitla naděje a bleskurychle běžela do 2. patra, kde se rozléhal obývací pokoj. Během chvilky stála před dveřmi a rázně je otevřela. A co nespatřila : na stěně bylo napsáno, že jakysi borec XY unesl Růženu a že jim co nevidět dá instrukce co po nich požaduje - a hlavně že nesmí za žádných okolností kontaktovat policii, protože jinak rozporcuje Růženu za živa na kousky a poté ji zkonzumuje. Boženu už z toho všeho málem chytlo srdce, ale naštěstí si stihla za včasu grknout a to ji rázem postavilo na nohy. V duchu si řekla, že se jen tak nevzdá a už si začala vymýšlet svůj krutý plán.

Řádně si promyslela ,že až se dozví co ubohou Růženu je a až borci XY bude přdávat peněžní obnos - jak to u ůnosců chodí ,počká si na něho za rohem a dá mu pěknou nakládačku. Božena totiž měla už od mala skryté nadání pro judo ale nevěděla o tom. Tento talent se projevil až ted. Nejvíce se ale modlila aby to nebyl uprchlík z Bohnic nebo Opavy to by Růženu zkazil ještě víc než je a její problém by se potom stal neřešitelným. Šla se tedy podívat po slibovaných instrukcích. Poté co vlezla do sklepa našla skleněnou láhev od piva a v ní napsáno.


Všechny ty shnilé hlavy co má Růžena v pokoji nusíte první naložit


do vynikající sýrové omáčky od Vitany a potom za ůplňku donést k jednomu
ze sklepních oken paláce. Pokud tak neučiníte
Růženu rozsekám.

P.S. Co jste s Růženou dělaly ,teď je mi k ničemu!!!!

Božena byla zděšena! Takže náš borec XY je určitě požírač hlav stejně jako Růžena. To ji bude mučit tím že ji nedá ani jednu a před jejími zraky je všechny sní. To Božena nehodlala dopustit a usmyslela si že uskuteční svůj plán.

Sebrala všechny hlavy,které našla u Růženy v pokoji ,sbalila je do jednoho velikého pytle a odnesla je do sklepa.Byla velmi napjatá ,co se stane .Zda únosce poté Růženu propustí ,anebo si snad bude chtít smlsnout i na její hlavě?Při tomto pomyšlení jí přeběhl mráz po zádech. Hned večer se ten zloduch přikradl do sklepa,protože ucítil (pro něj překrásnou) vůni hlav.Těšil se ,jak si na nich pochutná,ale netušil, že je na něj přichystaná léčka.Když otevřel pytel,do vzduchu se dostal neskutečný smrad,který jej porazil .(Božena si totiž vyhledala v knížkách,které Slavěna našla na půdě,nějaké kouzlo,které toto zapříčiní.A když se k němu přidá ještě zápach vycházející z hlav...) Takže se náš únosce zhroutil na zem a nemohl se z toho vzpamatovat.
Když to trochu polevilo,vylezla Božena ze svého úkrytu zpoza dveří a šla zjistit,kdo je vlastně ten únosce.(Nemusela se jej bát,protože stále ještě ležel na zemi,skolený zápachem.)Když k němu přišla blíž a sundala mu masku,jenž měl na hlavě ,myslela,že skolabuje také.Tím strašným zloduchem byla totiž Slavěna.
Poté byla donucena Boženou,aby jí prozradila,kde vězní Růženu.A tak byla Růžena zachráněna,ale to nestačilo.Božena s Růženou po ní požadovaly vysvětlení...

Slavěna první asi hodinu brečela, že se její plán nezdařil a ona si na hlavách pochutnat nemohla. Na její sestry to ale neplatilo, tvářily se ještě pořád naštvaně. Přece z toho Slavěna nevyjde tak snadno!! Nakonec z ní vylezlo, že už ji štvalo být ta nejmladší, na kterou se nikdy nebraly ohledy. Všude byla vždycky až třetí. Tak se chtěla pomstít Růženě, že ona je ta prvorozená. Navíc jí její život už připadal fádní a nudný,a proto si ho chtěla trochu zpestřit. Také chtěla vyzkoušet jak chutnají hlavy.Sestry ji ale nechtěly odpustit. A tak jednou,když byla Slavěna pryč,si Růža s Božkou sedly ke stolu a začaly vymýšlet pomstu Slavěně....

Každá vrhala jeden nápad za druhým, ale nebylo jim to nic platné, protože se ani jednom z těch plánů nedokázaly
shodnout. A tak celé dny a noci dřepěly u stolu a usilovně přemýšlely. Dokonce ani oka nezamhouřili - tak moc to pro ně znamenalo a když už jim docházelo síl dále uvažovat, tak si vždy připomněly, že se ke Slavěně chovají příliš laskavě a že ona si toho vůbec neváží. A ještě k tomu nemá žádnou disciplínu a proto musí za včasu obě zakročit - musí být na Slavěnu bez milosti tvrdé. A tu čtvrtou noc nepřetržitého uvažování byly osvíceny a napadl je ďábelský plán. Pěkně si počíhali na nic netušící Slavěnu a jakmile se objevila tak ju Růža s Božkou chňaply do pytle. Potom sprintovaly temnou nocí do dalekého kraje, chystaly se totiž do Disneylandu - na ono místo, kde uskuteční svůj hrůzostrašny čin.
Šlo se jim ale hodně špatně protože takovou moderní věc jako auto nevlastnily, natož aby uměla některé z nich řídit. Slavěna sebou pořád mrskalav pytli a ony neměly žádné uspávací prášky. Po pár hodinách ůmorné chůze se Slavěnou na hřbetě si řekly že tak už to dál nejde a dohodly se že budou stopovat.Slavěnu strčily do batohu (před hodinou ji opily vodkou takže ted hezky spala) a začly stopovat.K Disneylandu dorazily pozdě jelikož ten dědula co jim zastavil neuměl jet rovně a dělal přes celou cestu obloučky.Noc přespaly na parkovišti před Disneylandem. Další den provedly tajnou operaci, s velkým přemáháním přelezly bránu
Disneylandu. Potom ale nastal problém. Jak se dostat na ono tajné místo kde uskuteční svůj plán? To se ale rychle vyřečšil protože na každém rohu prodávali plány. Po nějaké době se tam konečeně dostaly. Ta vysoká horská dráha stála přímo před nimi.Postavily se do fonty na lístky. Slavěnu vzbudily až těsně předtím než vozíky vyjely z nástupiště. Přecitlivělá Slavěna s jekotem zjistila že ve vozíku řítí po hlavě dolů do tunelu. Ještě než tam stačila vjet hodila mezi přihlížející šavli ,bo měla pořádnou kocovinu(Božka s Růžou ji po příjezdu ještě jednou opily). Růžena s Boženou toto divadlo z povzdáli sledovaly.Obě si říkaly že Slavěna potom bude blít ještě týden, toto totiž nebyla jen tak ledajaká dráha.
Byla to nejvyšší,nejdelší a nejstrašnější dráha na světě.Byla navržena zvláště pro ty,kteří byli cvičení z jiných horských drah ,anebo pro ty ,co chtěli skoncovat se svým životem (to byl až druhý důvod).Takže poté ,co se Slavěna nezvyklým způsobem (chvíli šla po dvou a chvíli po čtyrech) po zběsilé  jízdě dostala zpátky ke svým sestrám,vypadala velmi zničeně.Zaprvé,Slavěna vytáhla paty z domu jednou za měsíc-to když si šla koupit nové balení papírových kapesníků ,takže na horské dráze v životě neseděla a navíc ještě působila slivovice od tety Žofky.Tedy v době ,kdy Slavěna ležela na zemi před dráhou , měnila barvy a byla ráda,že to přežila,Božena s Růženou si to užívaly.  Asi za týden byla Slavěna už celkem vpořádku (jen někdy ji náhle přepadl záchvat pláče) a mohla sestrám slíbit,že už nikdy nic takového neudělá a ony ji zase na oplátku slíbily,že už ji nikdy nezavedou na horskou dráhu. Moc dlouho jim to ale nevydrželo...

Asi za 2 měsíce poté události s horskou dráhou, seděla Růža na gauči a lámala si kebuli nad otázkou, jestli těch hlav nejí nějak moc. Nakonec se rozhodla, že počet hlav omezí na 2 hlavy týdně a později je nebude jíst vůbec. Po 3 týdnech se statečná Růžena opravdu dostala jen na 2 hlavy týdně. Tu se ale začala měnit před očima. Nejdříve byla jenom trochu bledá, ale pak se začaly objevovat i další příznaky, že s ní není něco v pořádku. Dostávala záchvaty kašle, bolela ji hlava, byla čím dál tím slabší a slabší až nemohla vstát ani z postele. Nakonec ztratila schopnost zabíjet pohledem. Sestry si o ni dělali starosti. Volaly asi 20-ti doktorům, ale ani jeden jim nedokázal říct,co Růženě je. Byly úplně zoufalé. Zavolaly poslednímu doktorovi, který byl ve Zlatých stránkách na posledním místě až na konci seznamu. V duchu se už loučily s Růženou, když přišel poslední, podivně vypadající doktor....
a jelikož sestry už byly hodně zoufalé, najaly teho doktora na Růženinu léčbu, a to i přesto že byl značně pošahaný. Ještě ten den, kdy ji začal kurýrovat se za ní šel podívat do pokoje. Vstoupil do dveří a nesměle požádal Růženu o
velice důvěrný rozhovor. Růžena s tím souhlasila a cela napjatá začala poslouchat. Tak tedy doktor spustil:"Nejsem lékař a nejsem zdejší - pocházím z jiné planety, která leží v jiné galaxii. A ve jménu celého mého lidu jsem vás přišel poprosit o pomoc. V mé zemi totiž nastala velice katastrofická situace, jež míří až k naší zkáze. Masově se tam přemnožily muchy a ty nás na každém kroku ohrožují." Ale jak "doktor" uviděl ještě více nechápající Růžu, tak ji začal rychle vysvětlovat, že to nejsou obyčejné masary, nýmrž takové,
které pojedly až příliš nesqiku (výrazně povyrostly) a naučily se ovládat karate.
Poté ještě "doktor" dodal:"A proto jsem vás vyhledal, poněvadž my potřebujeme někoho, kdo je dokáže vyhubit - a to jste právě vy! Vy totiž máte jedinečnou schopnost a to zabíjet pohledem! Celá má země ve vás věří, vy jste naše poslední naděje...."
Zavládlo ticho. Po dlouhé chvíli ho "doktor" prolomil a zeptal se Růženy:"Půjdete se mnou?"
A Růžena na to:
,,Nooo" protáhla Růžena ,,víte, já myslela že jste přijel za mnou abyste mi pomohl návrátit moji schpnost." Růžena byla zoufalá že nemůže "doktorovi" pomoci. Ale na toto byl "doktor", který jí později řekl že se jmenuje Lusk, připraven. Vytáhl z kapsy hlavu, ale ne krysí, byla potkaní. ,,Váš problém je že musíte hlavy střídat. Nemůžete jíst pořát jenom krysí, to vás za chvíli omrzí a kvůli tomu vám ted nechutnají. A taky nemáte žádné vitamíny protože v každých hlavách jsou jiné. Podal Růženě potkaní hlavu a ta si hned kousek ukousla. První sousto okamžitě vyplivla přímo Luskovi do obličeje, ten ji ale nabádal aby to zkusila znova. S každým kousnutím hlava Růženě čím dál více chutnala. ,,To je skvělé" zařvala Růžena a další hlavu slupla najednou. Vyskočila z postele a zkusila zabít pohledem první krysu kterou uviděla a jakože jich viděla hodně protože při její nemoci se hodně rozmnožily. Ale hned jí to nešlo protože vyšla ze cviku. Zabila až pátou krysu ale přece se jí to podařilo. Poděkovala luskovi a slíbila že s ním půjde. Tak zvesela vyšla z pokoje a zavolala na sestry. ,,Jedeme na dovolenou, připravte se ,za chvíli odjíždíme!" Po chvilce vyšli před dům a Lusk je zavedl k malé Raketě(není to raketa ale Raketa) schované mezi stromy.                                                             
I když už toho sestry zažily hodně ,nikdy nic takového ani tomu se podobajícího neviděly.Pět minut zděšeně koukaly na věc před sebou.Vypadala opravdu jako z jiného světa.Nejdříve si myslely,že si z nich Lusk dělá legraci,protože Raketa ,ve které měli letět,vypadala,že už toho hodně zažila,avšak po pěti minutách v tranzu uslyšely:,,Nastupovat,jedeme!".
Všichni čtyři se nasoukali do plechové krabice,které jejich pilot vznešeně říkal raketa a zdárně odstartovali.Ale i přesto sestry celou dobu letu samy sebe přesvědčovaly,že je opravdu nezbytné sedět uvnitř tohoto podivného vozítka a zachránit tak jiný národ.
Asi po hodině a půl letu začali pomalu přistávat (na svůj věk letěla totiž raketa celkem rychle).Shlédly okénkem dolů ,aby se rozhlédly po krajině ,kterou má Růžena zachránit,a uviděly ...nic.Všude byla tma.Nějakou dobu jim trvalo ,než zjistily ,že důvodem ,proč nic nevidí,není to,že by byla na planetě právě noc,ale to ,že všude kolem nich jsou velikánské roje obřích much.
"Doktor" a pilot v jedné osobě  začal nahlas přemýšlet...

   

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

GABI!!!!!

(Lucka, 5. 5. 2008 20:41)

Hejbni kostrouGabi!!!!!!

delej!!!!

(Lucka, 11. 4. 2008 20:52)

Elda, nemuzes si pohnout sakra!!!!!!!!!!

tak nic no

(Lucka, 22. 2. 2008 18:57)

Gabi,jestli to tu od ted napises tak uz to pred Dolomity psat nebudu,takze budo pokracovat tak nejdrive v nedeli pristiho tydne!

..........

(Lucka, 7. 2. 2008 20:43)

To jsem si myslela ze z toho pribehu nakonec nic nebude!!

 

 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< srpen / 2019 >>

Statistiky

Online: 1
Celkem: 41219
Měsíc: 1276
Den: 34